Середа, 14.04.2021, 08:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт учителя хімії

Меню
Фотощоденник
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 530

Автобіографія Актинію

Добрий день ,я Актиній­­­—радіоактивний хімічний елемент 3 групи періодичної системи елементів. Мій символ “Ac” . Я знаходжуся на 89 клітинці періодичної системи хімічних елементів . Моя атомна маса становить 227,0278 а.о.м.. Я - самий крутий хімічний елемент , бо ж у мене є дуже сильна група підтримкм , яка називається “Актиноїди”. На вигляд я важкий ,сріблясто-білий радіоактивний метал .Мої ізотопи 227Ас і 228Ас входять до складу природних радіоактивних рядів . Мій вміст у земній корі дуже малий . Я вельми хімічно активний , що видно з моєї назви. Моя температура плавлення , визначена експериментально ,1040± 50°C . Я високотоксичний.

Мої властивості :

- ступінь окиснення-3.

- значення електронегативності-  -1,00.

- за хімічними властивостями я схожий на Лантан. У нас дуже схожі хімічні властивості :загальна валентність (3+) , близькі атомні радіуси (1,87 і 2 ,03А),майже ідентична будова більшості сполук . На повітрі я окислююсь  до Ас2 О3 . Як і у лантану ,більшість солей в мене забарвлена в білий колір ; а те , що я перевищую лантан за хімічною активністю , цілком природно . Через високу радіоактивність я , навіть , світись у темряві !

Моя історія:

Я був відкритий у 1899 р. французьким хіміком А .Деб’єрном у відходах від переробки уранової смоли , з якої потім видалили полоній та радій . Новий елемент був названий Актинієм (мною).

Моє походження назви :

Актиній (грец.«ακτίνα»)— означало промінь , блиск , сяйво .

Моє отримання:

Хоча і наявний у природних рудах , однак добувають мене в ядерних реакторах за реакцією :

Моє застосування:

Практичне використання мене обмежується джерелами нейтронів  . Нейтрони в мені утворюються при опромінюванні берилію9 альфа - частинками  . А дають альфа –частинки дочірні продукти Актинію227 . Є підстави вважати , що Актиній-берилієві нейтронні джерела зовсім не найкращі та не най економніші з пристроїв такого призначення .

Радий був познайомитися . До нових зустрічей .

Левченко Катерина (3)7-Б клас.

Вхід на сайт
Пошук
Наші друзіОсвіта в Українi