Неділя, 22.09.2019, 23:28
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт учителя хімії

Меню сайту
Фотощоденник
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 501
Час життя сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Способи кількісного вираження складу розчинів

Для кількісного опису складу розчину часто вживають величини: масова частка розчиненої речовини й молярність розчину. Окрім цих, є й менш популярні способи: мольна частка, моляльність, нормальність, титр, об’ємна частка тощо. Способів вираження концентрації досить багато, тому що в цій ролі можна використати відношення якої-небудь величини, що характеризує розчинену речовину (маса, об’єм, кількість речовини), до величини, що характеризує розчин або розчинник. Ми наводимо опис найбільш популярних величин.

Масова частка розчиненої речовини (ω) — це величина, що дорівнює відношенню маси розчиненої речовини до маси розчину.

Масова частка — величина безрозмірна й зазвичай виражається у відсотках.

Мольна частка (χ) — це величина, що дорівнює відношенню кількості розчиненої речовини до сумарної кількості речовини розчинника та розчиненої речовини.

Молярність розчину (С) — це величина, що дорівнює відношенню кількості розчиненої речовини до об’єму розчину.

Одиниця виміру молярності розчину — моль/л. Позначається С = 1 моль/л; С = 0,02 моль/л або С = 1 М; С = 0,02 М. Молярність розчину часто називають також молярною концентрацією.

Моляльність розчину (Сm або m) — це величина, що дорівнює відношенню кількості розчиненої речовини до маси розчинника, вираженої в кілограмах.

Одиниця виміру моляльності розчину — моль/кг або моль/1000г. Моляльність розчинів не залежить від температури розчину, на відміну від молярності чи нормальності, тому що маса розчинника (або розчину), на відміну від об’єму, не залежить від температури навколишнього середовища. Завдяки цьому такий спосіб вираження концентрації розчинів дуже часто використовують при дослідженнях в області фізичної хімії, особливо в тих, де необхідно досліджувати температурні залежності.

У зв’язку з кількісним описом складу розчину також часто вживають терміни концентрований та розведений розчин. Поняття концентрований та розведений розчин не має жодної кількісної характеристики. Найчастіше розчин, в якому менше 10% розчиненої речовини, називають розведеним, а якщо більше 50% — концентрованим.Вхід на сайт
Годинник
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Калькулятор
Пошук
Пошук у Вікіпедії

Wikipedia

Результати пошуку

Друзі сайту
Освіта в Українi
Сторінка у ВКонтакте