Середа, 15.01.2025, 12:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт учителя хімії

Меню
Фотощоденник
Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 549

ДОСЛІДЖЕННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ ГОДУВАННЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН ШТУЧНИМИ КОРМАМИ

Вашій увазі пропонується основні тези роботи Гулик Владислави, учениці 10 класу Кременчуцької гімназії №5 імені Т.Г. Шевченка

На сьогодні більшість людей, що мають домашніх тварин годують їх готовими штучними кормами. До складу штучних кормів входять: м'ясо і субпродукти, злаки, рослинна олія, таурин, вітаміни, мінеральні речовини, білки, жири, зола, клітковина, вітамін А, вітамін Е, вітамін Д, волога та інші.

Актуальність теми полягає в тому, що на сьогодні штучні котячі корми є необґрунтовано  популярними серед користувачів.

Таурин - сульфокислота, що утворюється в організмі з амінокислоти цистеїну.[3] Дана амінокислота використовується в готових котячих штучних кормах, для синтезу м'язового протеїну, в енергетичних напоях. Таурин для котів потрібен, як для формування сполук солей жовчних кислот, які потрібні для перетравлення жиру в тонкій кишці, у цьому й полягає особливість метаболізму цих тварин.  

 Етоксікін, що застосовується в якості інсектициду й пестициду, використовується як стабілізатор при виробництві гуми, заборонений у виробництві продуктів харчування людини. Управління з харчових продуктів і ліків США (FDA) визнало його отруйною речовиною. У малих дозах був свого часу дозволений як консервант у виробництві кормів із люцерни, конюшини для сільськогосподарських тварин. У кормах для домашніх улюбленців міститься в значних кількостях. Етоксікін – це одна з речовин, яка може викликати звикання тварини до готових кормів, але її безпечність не до кінця з'ясована.[6]

Сучасний стан вивченості питання не є задовільним тому, що порівнюючи різні класи штучних кормів дослідники проводили значну кількість тестів продукції й за результатами яких жодна з шкідливих речовин не перевищувала  ГДК, але сумарний вміст добавок вражав, адже самі по собі вони завдають невеликої шкоди, то разом – це повільна смерть.

Об'єктом дослідження є складники штучних кормів.

Предметом дослідження є штучні корми для котів.

Гіпотезою роботи є доведення необґрунтованого надмірного використання крохмалю виробниками. 

Мета дослідження: з'ясувати вміст котячого корму.

Для цього нами були поставлені такі завдання:

  1. З'ясувати вміст крохмалю в котячому корму;
  2. порівняти корми різних класів між собою та визначити їхні відмінності;
  3. визначити ряд речовин, які могли б застосовувати виробники для звикання котячого організму до готових кормів.

Наукова новизна дослідження полягає в тому доведенні гіпотези, що виробники додають крохмаль у котячий корм більше, ніж потрібно насправді.

Практична цінність полягає в порівняльному аналізі вмісту штучних кормів.

Напрями розвитку роботи: у наступному році встановити кількісний склад крохмалю і таурину.

Обсяг і структура роботи: робота складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку інформаційних джерел та додатків. Робота має обсяг –20 сторінок.

  Дану наукову роботу можна використовувати для наукових конференцій, уроків, виступів, досліджень, як основу для дискусій та дебатів, порівняльних таблиць,  для створення об'єктивної  точки зору про позитивні та негативні риси штучних кормів та їх вплив на організм кішки. 

Файли для завантаження:

Детальніше ознайомитися та завантажити роботу 

Завантажити презентацію

Вхід на сайт
Пошук
Наші друзі











Освіта в Українi