Шановні колеги та всі небайдужі!
Вашій увазі пропонуються основні тези наукової роботи Ковтун Аліни, учениці 10-б класу, Кременчуцької гімназії № 5 на тему “Дослідження проблемних аспектів існування бродячих собак на території міста Кременчука Полтавської області» під науковим керівництвом Ковтун Валентини Миколаївни.
Актуальність даної теми полягає у формуванні нового гуманістичного мислення стосовно проблеми бродячих тварин шляхом створення нових інституцій, чиїм пріоритетом було б слідкування за тенденцією винищення бродячих собак та аморальної жорстокості стосовно тварин. Важливим аспектом у даній ситуації є найняття на медичні посади персоналу, зацікавленого у лікуванні захворювань, подразнень, поранень та іншого у бродячих собак, які потребують допомоги. Волонтерська практика останніх 5 років показала перспективність боротьби із людською жорстокістю стосовно бродячих собак.
Метою дослідження є те, щоб домогтися раціональних дій з боку української влади стосовно критичної ситуації з бродячими собаками, яка набула значного поширення теренами України і несе проблемний характер у відношенні до громадян країни.
Методи боротьби пов’язані з нестачею відповідних законів, спрямованих на стабілізацію цієї ситуації в Україні. Закони, прописані у відповідних Кодексах є застарілими та малоефективними в контексті сучасної ситуації, вони потребують складного контролю та вирішальних змін.
Об`єктом досліджень є проблемні аспекти існування бродячих собак на території міста Кременчука Полтавської області. Предметом – є бездомні собаки.
Для реалізації поставленої мети нами були визначені такі завдання:
- проаналізувати характер проблемної ситуації бродячих собак в Україні;
- вплинути на ряд організацій, проголосивши це дослідження, як так званий Маніфест про захист бродячих тварин в Україні;
- змінити відношення суспільства до проблеми бродячих собак;
- провести ряд соціально-політичних акцій проти агресії та знущань над тваринами;
- оглянути сучасну літературу та публіцистику на наявність матеріалів, що мають відношення до критичності цієї ситуації в Україні.
Таким чином, у рамках поставленого завдання стосовно проблемних аспектів існування бродячих собак необхідно розв'язати два питання:
– забезпечити необхідну кількість працівників з урахуванням дійсних членів волонтерських спілок для розв’язання проблемної ситуації;
– розробити ефективний механізм владнання проблеми, що негативно впливає на різні аспекти суспільно-політичних відносин у державі.
В першому розділі розглянуто значення волонтерської діяльності в контексті сучасної ситуації, що склалася на теренах України, проаналізовано загальних характер проблеми на основі даних з міжнародних інтернет-ресурсів та визначені фундаментальні принципи «природного» відбору, з яким стикається будь-яка бродяча тварина в Україні.
В другому розділі описані ідеї гуманізму стосовно тварин, що повинні бути впровадженні владою, яка у свою чергу представлена урядом України, у громадськість; розглянуто скрутні умови існування бродячих собак в Україні, у порівнянні із ситуацією у країнах ЄС; проаналізована волонтерська діяльність у місті Кременчук Полтавської області, аналіз аналогічних заходів в інших містах України.
Під час роботи отримано наступні результати:
- Значення волонтерської діяльності важко переоцінити. Волонтерство – це неоплачувана, безкоштовна, добровільна діяльність на благо та добробут інших. Волонтерська діяльність – значуща частина кожного суспільства, бо вони працюють абсолютно безкорисливо для себе, показуючи цим громадськості, що є ще в житті речі більш цінні, ніж отримання матеріальної винагороди. Волонтер - це людина, яка володіє неабиякими комунікативними нaвичкaми і приваблює до себе людей, розуміє проблеми оточуючих та співчуває їм, має бaжaння безкорисливо допомогти вирішувати проблеми інших людей.
2.На даному етапі розвитку суспільства проблема бездоглядних тварин у великих містах, в тій чи іншій мірі, існує практично в кожній країні світу. Під поняття бездоглядні (безпритульні, бродячі, бездомні) тварини, прийнято зараховувати домашніх тварин , котрі не мають господарів, зачастіш це – безпритульні собаки та кішки.
В кожному місті нараховується значна кількість безпритульних тварин, які в різних даних наводяться у відсотках до наявного населення. Проте, таких реальних статистичних показників не існує, так як бездомних тварин ніхто не рахує. Тому, що б це означало – наявність чіткої системи і реєстрації контролю за бездомних тваринами не існує., як не існує і чіткої системи законів з регулювання проблеми цієї категорії тварин.
3. Програма нагляду за безпритульними тваринами включає в себе ряд компонентів:
- Вилов безпритульних тварин і створення притулків.
- Стерилізація
- Сучасні методи швидкого пошуку загубленої тварини
- Занижені ціни на продаж бездомних тварин з притулку
- Ведення статистики.
«У Кременчуці 4-5 жовтня 2014 року було виловлено понад 20 собак і жорстоко розстріляно у Крюківському районі міста на очах у громадян», - згідно повідомлення центрального кременчуцького радіо. Депутати Кременчуцької міської ради були стурбовані цією ситуацією і відреагували на припинення масових розстрілів тварин у Кременчуці.
Про жахливі умови утримання в КП «Спецсервіс» бродячих собак, яких комунальники відловлюють на вулицях і тримають у вольєрах комунального підприємства, приналежному Кременчуцькому міськраді, широкій громадськості стало відомо після того, як місцеві журналісти оприлюднили факти знущань над бідними тваринами. Як виявилося, їх практично не годують, і справа вже дійшла до того, що зграї голодних і виснажених псів накидаються на трупи своїх померлих від виснаження родичів
На пленарному засіданні 52-ї сесії Кременчуцької міської ради депутати прийняли рішення «Про внесення змін до рішення міської ради від 29 березня 2011 року «Про затвердження міської Програми «Охорона тваринного світу та регулювання чисельності бродячих та безпритульних тварин в м. Кременчуці на 2011-2015 роки».
4. Волонтерська група, що діє на території міста Кременчука, розпочала активний збір коштів на групу кінологів для підготування бродячих собак як собак-поводирів. При чому в якості останніх будуть використовуватись не собаки з породою, а й звичайні дворняги.
Потрібно рухатися в цьому напрямку далі, залучати більше активістів, спонсорів і меценатів. Перспективним є створення цілого центру, де готуватимуть собак-поводирів.
5. Практична цінність роботи полягає в особистій участі в волонтерському русі. Проведенні просвітницької роботи серед учнів кременчуцької гімназії № 5, підгодовування безпритульних собак та сприянню зменшення їх кількості.
6. Робота буде продовжена в напрямку проведення масових учнівських акцій по захисту бродячих собак.
Презентація до наукової роботи